'Van alle Galliërs zijn de Belgen de dapperste', 'de teerling is geworpen', 'ik kwam, ik zag, ik overwon', het zijn uitspraken die al ruim 2000 jaar tot ons erfgoed aan zegswijzen behoren. En ze hebben één ding gemeenschappelijk hun auteur, met name Julius Caesar.
De man is nog overal prominent in ons dagelijks leven aanwezig: we leven volgens de Juliaanse kalender, we nemen vakantie in zijn maand JULI. Gewoon al de titel "keizer", of de term "keizersnede", of Asterix en Obelix, of het begrip "tirannenmoord", na de "Rubicon" te zijn overgestoken: ondenkbaar zonder deze uitzonderlijke figuur. Geprezen en vervloekt, geliefd en gehaat maar voor eeuwig onweerstaanbaar interessant.
Cleopatra en Brutus, Shakespeare en lange Jojo, schoenen van Ambiorix en een Caesar Salad: ze passeren ook allemaal de revue in deze sprankelende lezing van classicus en filosoof Johan De Ryck .
Johan De Ryck is opgeleid als klassiek filoloog en filosoof aan de UGent en is zijn loopbaan begonnen als leraar Latijn, Grieks, Nederlands en geschiedenis. Nadien was hij journalist bij VRT Nieuws.
